ITALIJANI PIŠU: Đorđa Meloni nezadovoljna samitom u Parizu

ITALIJANSKA premijerka Đorđa Meloni nezadovoljna je samitom u Parizu, objavio je italijanski list La Stampa , pozivajući se na izvore bliske njoj.

ИТАЛИЈАНИ ПИШУ: Ђорђа Мелони незадовољна самитом у Паризу

Foto: EPA

Prema mišljenju italijanske premijerke, Brisel bi bio poželjno mesto za ovakve događaje, kako bi sve zemlje mogle da izraze svoje gledište.

Kako navodi izdanje, Meloni podržava stav američkog potpredsednika Džej Di Vensa o potrebi veće nezavisnosti Evrope i zalaže se da ovakvi događaji budu usmereni na saradnju sa američkim liderom Donaldom Trampom po pitanju okončanja ukrajinskog sukoba, a ne da se pretvaraju u „antitrampove platforme“.

Neformalni samit nekih evropskih lidera održan je u ponedeljak u Parizu na kojem se razgovaralo o Ukrajini i bezbednosti u Evropi u svetlu pregovora Rusije i SAD. Jedno od ključnih pitanja bilo je moguće raspoređivanje zapadnih trupa u Ukrajinu. Međutim, nije bilo zajedničkog saopštenja. Kako je poljski premijer Donald Tusk rekao novinarima, na samitu nisu donete nikakve odluke o Ukrajini.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

UPISAO ČAK OSAM FAKULTETA: Šta od škole ima Goran Bogdan?