ERDOGAN PORUČIO: Kraj režima partije "Baath" u Siriji je i pobeda Turske
KRAJ vladavine partije "Baath" u Siriji svrgnutog predsednika te zemlje Bašara al Aasada je i pobeda Turske, izjavio je danas turski predsednik Redžep Tajip Erdogan.
Foto AP
-Kraj tiranije režima 'Baath-a' je pobeda naše sirijske braće, a to je i pobeda naših suseda, rekao je Erdogan.
On je istakao "jedinstvo i bratstvo među svim etničkim grupama u regionu".
-Neka ovo svi shvate i prihvate...Kao Turci, Arapi, Kurdi i Turkmeni, mi smo jedno, zajedno smo. Svi smo deca iste zemlje, imamo istu istoriju i istu budućnost, poručio je Erdogan, prenosi Anadolija.
On je ocenio da je okončana era eksploatacije regiona korišćenjem terorističkih organizacija i terorizma kao "oružja i oruđa".
Ističući da terorizam i politika ne mogu koegzistirati, Erdogan je rekao da će ili oružje upereno u Tursku biti zakopano, ili će biti zakopani oni koji upere oružje.
Turski lider je naglasio da nema alternative i da želi da zajednički region karakteriše "ekonomska i ljudska saradnja", umesto napetosti i nestabilnosti.
-Želimo da sunce bratstva zagreje srca u ovim zemljama u kojima smo živeli u miru zajedno hiljadu godina, umesto hladnog lica terorizma. Kao drevni vlasnici Damaska, Alepa, Hasake, Erbila, Sulejmanije, Kirkuka i Bagdada, želimo da se oslobodimo katastrofe terorizma. Ako Bog da, uspećemo, zaključio je predsednik Turske.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
FIDAN PRETI: Turska će napasti kurdski YPG u Siriji ukoliko se ne ispune zahtevi Ankare
07. 01. 2025. u 23:11
''KRAJ TERORISTIČKE ORGANIZACIJE JE BLIZU'' Predsednik Turske poslao odlučnu poruku
05. 01. 2025. u 19:56
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)