UHAPŠEN ČUVAR AMERIČKE AMBASADE U OSLU: Špijunirao za Rusiju i Iran
ČUVAR koji radi u američkoj ambasadi u Norveškoj uhapšen je zbog sumnje da je špijunirao za Rusiju i Iran, saopštila je danas policija.
Foto: Javad M. Parsa/NTB via AP
Navodi se da je čuvar norveški državljanin u dvadesetim godinama i da je uhapšen u svojoj kući u sredu.
Sud je danas uhapšenom čuvaru odredio pritvor do mesec dana, dok policija vrši uviđaj na velikoj količini konfiskovanog digitalnog materijala, preneo je Rojters.
Čuvarev advokat Džon Kristijan Elden rekao je da je njegov klijent bio u kontaktu sa ruskim i iranskim obaveštajcima, ali da će istraga pokazati da li je imao poverljive informacije i da li ih je prosleđivao.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)