PRVA REAKCIJA IZ RUSIJE: Evo šta kažu o povlačenju DŽoa Bajdena iz predsedničke trke
NAKON povlačenja američkog predsednika Džoa Bajdena iz predsedničke trke u Sjedinjenim Državama, Kremlj je rekao da će pomno pratiti situaciju.
Christopher Furlong/Pool Photo via AP
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da je ruski predsednik Vladimir Putin okarakterisao Bajdena kao predvidljivog kandidata, kojeg Rusija preferira umesto Trampa.
- Izbori su za četiri meseca, a to je dugo vremena tokom kog puno toga može da se promeni. Moramo biti strpljivi i pažljivo da pratimo šta će se sledeće dogoditi - rekao je Peskov.
- Prioritet Rusije je da postignu ciljeve rata protiv Ukrajine - naglasio je portparol Kremlja.
Predsednik Državne Dume Rusije, Vjačeslav Volodin, zatražio je da Bajden pozove na odgovornost.
- Bajden je stvorio probleme širom sveta i u svojoj vlastitoj zemlji, Sjedinjenim Državama - navodi Volodin.
Dodao je da Bajdena treba "smatrati odgovornim za izazivanje rata u Ukrajini, uništenje privreda evropskih zemalja i za politiku sankcija protiv Rusije i drugih zemalja."
Prema ruskom narativu, Zapad snosi krivicu za ruski rat protiv Ukrajine.
Preporučujemo
TRAMP SE OGLASIO NAKON POVLAČENjA BAJDENA: Žestoko udario na aktuelnog predsednika
21. 07. 2024. u 20:46
DEMOKRATE SE PONOVO HVATAJU ZA GLAVU: Bajden se povukao, ali nije uradio jednu stvar
21. 07. 2024. u 20:27
BAJDEN SE POVUKAO IZ PREDSEDNIČKE TRKE: Podržao Kamalu Haris za kandidata
21. 07. 2024. u 19:53 >> 19:58
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)