BAJDEN NAJZAD SVE OBJASNIO: Evo kakav treba da bude mir u Ukrajini
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Džozef Bajden odgovorio je u intervjuu za Tajm na pitanje šta treba da bude krajnji cilj u Ukrajini i kakav treba da bude svet.
Tanjug
- Mir će izgledati kao garancija da Rusija nikada neće okupirati Ukrajinu - naglasio je Bajden.
Istovremeno, američki predsednik je četiri puta ponovio reč "nikad".
- A to ne znači NATO, da su oni deo NATO-a. To znači da imamo odnos sa njima kao i sa drugim zemljama u kojima isporučujemo oružje kako bi se mogli braniti u budućnosti - dodao je Bajden.
Podsetio je da je ranije rekao da nije spreman da podrži NATOizaciju Ukrajine.
Istovremeno, prema njegovim rečima, ako zapadne zemlje dozvole pad Ukrajine, onda će za njom zaostati i druge zemlje koje su susedne Rusiji.
Takođe je upitan da li postoji pretnja da je NATO na klizavoj stazi za rat sa Rusijom.
- Ne, mi smo na klizavoj stazi za rat ako ne učinimo nešto po pitanju Ukrajine - rekao je Bajden.
(TIME)
BONUS VIDEO: VOJNA VEŽBA - Pogledajte Turkmenistansku armiju na delu
Preporučujemo
RUSIJA IMA SPREMAN ODGOVOR: "Francuski instruktori u Ukrajini biće legitimne vojne mete"
04. 06. 2024. u 14:30
RAMPA ZA ORBANA: I Austrija podržala predlog da se Mađarskoj ukine pravo glasa u EU
04. 06. 2024. u 12:18
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)