KAKO DO MIRA U UKRAJINI? Tramp mora da uspostavi kontrolu nad polugama moći u SAD
ZAPAD je "građevina" koja se gradila decenijama i vekovima. Ne može se tek tako urušiti, ali je u silaznoj putanji, kaže istoričar Goran Šarić.
Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
- Zapad konstantno ide silaznom putanjom - rekao je Šarić za Hepi TV.
Ističe da migranti u prvoj generaciji najčešće prihvaćaju i zakon i red, ali u drugoj, trećoj i četvrtoj su skloni kriminalu ili radikalnim religijskim ideologijama.
Kad je u pitanju obećanje Donalda Trampa da će zaustaviti ukrajinski sukob, Šarić kaže da bi Tramp u tom slučaju prvo morao da uspostavi kontrolu nad polugama moći u SAD.
Preporučujemo
SIJARTO O IZBORIMA U SAD: Ako Tramp pobedi, ponovo će snažan čovek sedeti u Beloj kući
08. 03. 2024. u 18:44
(VIDEO) – Ka-52 U AKCIJI: Dejstvo ruskih helikoptera na severodonjeckom pravcu
08. 03. 2024. u 19:00
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)