ZELENSKI ČESTITAO ERDOGANU: Računamo na jačanje strateškog partnerstva i saradnje
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski čestitao je večeras turskom predsedniku Redžepu Tajipu Erdoganu na pobedi u drugom krugu predsedničkih izbora, uz poruku da Ukrajina računa na dalje jačanje strateškog partnerstva i saradnje dve zemlje.
Foto: Pres služba predsednika Ukrajine
-Čestitam predsedniku Turske Erdoganu na pobedi na predsedničkim izborima. Računamo na dalje jačanje strateškog partnerstva za dobrobit naših zemalja, kao i na jačanje saradnje za sigurnost i stabilnost Evrope, naveo je Zelenski na Tviteru.
Turska Visoka izborna komisija saopštila je ranije večeras da je, posle 99,43 odsto otvorenih glasačkih kutija, Erdogan osvojio 52,14 odsto glasova, dok je njegov rival, opozicioni kandidat Kemal Kiličdaroglu dobio 47,86 odsto glasova, preneo je Rojters.
Izborna komisija je navela da je Erdogan dobio više od dva miliona glasova više od Kiličdaroglua, a da neprebrojani glasovi neće promeniti rezultat.
Preporučujemo
BAJDEN ČESTITAO ERDOGANU: Radujem se nastavku saradnje kao NATO saveznika
28. 05. 2023. u 23:39
"VAŠA VOLjA JE TURSKA SNAGA" Erdogan se oglasio posle pobede na izborima
28. 05. 2023. u 19:56
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)