NORAD: Let ruskih ratnih aviona ne smatra se provokacijom

RUSKA aktivnost u severnoameričkoj zoni vazdušne odbrane je redovna i ne smatra se pretnjom ili provokacijom, saopštila je Severnoamerička komanda protivvazdušne odbrane (NORAD).

НОРАД: Лет руских ратних авиона не сматра се провокацијом

Foto: Printscreen

Kako se dodaje u objavi podeljenoj i na Tviter nalogu, NORAD je izvršio rutinsko presretanje šest ruskih vojnih aviona blizu aljaske vazdušne zone odbrane 11. maja, a let ruskih aviona pratili su borbeni avioni F-16 i F-22, avion za radarski nadzor E-3 "avaks" i avion za dopunjavanje goriva u letu KC-135 "stratotanker".

Dodaje se da su ruski avioni ostali u međunarodnom vazdušnom prostoru i da nisu narušili američki vazdušni prostor.

Rusko Ministarstvo odbrane 12. maja izvestilo je da su dva strateška bombardera Tu-95MS poletela na planiranu trinaestočasovnu misiju iznad međunarodnih voda u Čukotskom moru.

Bombardere su pratili borbeni avioni ratnog vazduhoplovstva i protivvazdušne odbrane Istočne vojne oblasti, među kojima su bili Mig-31, Su-30SM i Su-35S.

(rt.rs)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara