"KIJEV JE PREŠAO SVE CRVENE LINIJE" Kako kineski mediji vide napad na Kremlj
NAPAD dronova na Kremlj predstavlja kršenje prećutne crvene linije, a ukrajinski lider Vladimir Zelenski je time isprovocirao opasnu eskalaciju, piše kinesko izdanje „Global tajms”.
Foto: AP Photo/Pavel Golovkin
U članku se navodi da je karakter napada veoma ozbiljan, jer tokom specijalne operacije Rusije u Ukrajini nije bilo atentata na ruskog predsednika Vladimira Putina ili pokušaja napada na teritoriju Kremlja.
Ranije su mete napada bili samo vojni objekti i objekti kritične infrastrukture.
- Ovoga puta je u napadu bila pređena prećutna crvena linija, koju su uspostavile obe strane - rekao je za izdanje mlađi naučni saradnik Instituta za istraživanje Rusije, Istočne Evrope i Centralne Azije kineske Akademije društvenih nauka Džang Hun.
Sa svoje strane, vojni stručnjak i TV komentator Sung Džunping pretpostavio je da Rusija može da odgovori na ovakve postupke veoma oštro, što će dovesti do velikih gubitaka u redovima Oružanih snaga Ukrajine.
Podsetimo, pres služba Kremlja saopštila je da je tokom noći 3. maja kijevski režim pokušao da izvede napad dronovima na kremaljsku rezidenciju ruskog predsednika Vladimira Putina. Dve letelice su onesposobljene, a u napadu nije bilo žrtava ni materijalne štete. Portparol predsednika Dmitrij Peskov kasnije je rekao da predsednik države u tom trenutku nije bio u Kremlju.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
DRONOVI IZNAD KREMLjA: Snimak neutralisanja jedne od dve letelice iznad Putinove rezidencije
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NEMAČKA DUBOKO U RATU: Kremlj tvrdi da je Berlin sve više u ukrajinskom konfliktu
04. 05. 2023. u 09:59
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)