PAO NAJVEĆI SERVIS ZA PRANJE NOVCA: Nemačka policija zaplenila 44 miliona evra u bitkoinima i sedam terabajta podataka
NEMAČKI policajci zaustavili su aktivnosti najvećeg servisa za pranje novca na darknetu i zaplenili bitkoine u vrednosti od rekordna 44 miliona evra, saopštila je Savezna kancelarija kriminalističke policije Nemačke.
Foto: Free Images Pixabay
Pored oko sedam terabajta podataka, zaplenjeno je i bitkoina u vrednosti od oko 44 miliona evra. Napominje se da je ovo najveća zaplena kriptovalute koju je ikada izvršila Federalna kancelarija kriminalističke policije.
ChipMixer je servis koji postoji od sredine 2017. godine i osmišljen je, posebno, da sakrije kriminalno poreklo sredstava (tzv. „mešanje“). Ova usluga je garantovala svojim klijentima potpunu anonimnost.
Procenjuje se da je ChipMixer pomogao u pranju kripto imovine u vrednosti od oko 2,8 milijardi evra tokom svog rada. Prekid njegovih aktivnosti bio je moguć zahvaljujući „inovativnim“ strategijama za borbu protiv sajber kriminala, navodi se u saopštenju.
Preporučujemo
NAJVEĆA VREDNOST U POSLEDNjIH DEVET MESECI: Vrednost bitkoina porasla na 26.553 dolara
14. 03. 2023. u 15:46
SPECIJALCI UPALI U APOTEKU: Okončana talačka kriza u Nemačkoj (FOTO/VIDEO)
10. 03. 2023. u 22:09
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)