ZELENSKI SA ŠOLCOM: Razgovor o odbrambenoj pomoći Kijevu
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski saopštio je danas da je sa nemačkim kancelarom Olafom Šolcom razgovarao o odbrambenoj pomoći, saradnji u energetskom sektoru i povećanju sankcija Rusiji.
Foto Tanjug/AP
-Zahvalni smo za dijalog na visokom nivou sa Nemačkom i podršku našoj borbi! naveo je Zelenski na Tviteru, prenosi Rojters.
On je danas saopštio i da bi ruska agresija sa njegovu zemlju bila sprečena da je Ukrajina bila članica NATO saveza.
-Da je Ukrajina bila deo NATO-a pre rata, rata ne bi ni bilo, rekao je on studentima na Institutu za političke studije u Parizu, govoreći putem video veze.
Zelenski je takođe rekao da je njegova zemlja „spremna“ da vodi pregovore „sve dok ne bude prekasno“, preneo je CNN.
Preporučujemo
NEMAČKE HAUBICE IPAK IDU U UKRAJINU: Lambrehtova - Isporučićemo sedam samohodnih haubica
06. 05. 2022. u 11:39
RANjENI TRUDNICA I DETE (10): Ukrajinci raketirali civilna naselja u Gorlovki
11. 05. 2022. u 19:41
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (0)