RUSIJA TESTIRALA S-500: Probno gađanje uspešno - PVO sistem oborio balističku raketu (VIDEO)
NAJNOVIJI protivavionski raketni sistem S-500 uspešno je obavio probno gađanje brze balističke mete na poligonu u Astrahanskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Foto: Jutjub/Minoboronы Rossii
- S-500 je na poligonu Kapustin Jar obavio testiranje gađanja brze balističke mete. Prema podacima uređaja za objektivnu kontrolu, meta je pogođena - navodi se u saopštenju Ministarstva.
Ruski vojni resor dodaje da je paljba S-500, izvedena u okviru testiranja, potvrdila taktičko-tehničke performanse i visoku pouzdanost ruske tehnike protivvazduhoplovne odbrane.
- Nakon završetka kompletnog ciklusa testiranja, planovi za opremanje predviđaju isporuku prvog sistema S-500 udruženju PVO-PRO u Podmoskvlju - navodi se u saopštenju.
Podsetimo, prethodno je Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo da je ruska fregata "Admiral Gorškov" uspešno pogodila cilj hipersoničnom raketom „Cirkon“.
(Sputnjik)
Preporučujemo
RUSI PREDSTAVLjAJU UDARNOG "ORIONA": Velika premijera na ovogodišnjem sajmu MAKS 2021
20. 07. 2021. u 09:10
PUTIN SE SASTAJE SA ALIJEVIM: Glavna tema Nagorno-Karabah i regionalna pitanja
20. 07. 2021. u 09:33
ŠALjU IH U VIRDžINIJU: SAD će evakuisati Avganistance koji su radili za njih
20. 07. 2021. u 00:17
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (1)