LEPE VESTI ZA LJUBITELJE ŽIVOTINJA: Pande više nisu ugrožena vrsta

VELIKE pande više nisu klasifikovane kao ugrožena vrsta, ali su i dalje ranjive, saopštili su danas kineski zvaničnici.

ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА ЉУБИТЕЉЕ ЖИВОТИЊА: Панде више нису угрожена врста

Foto: EPA

Stručnjaci smatraju da je Kina uspela da spase tu vrstu zahvaljujući dugoročnim naporima za očuvanje, uključujući širenje njihovog staništa.

Kina velike pande smatra nacionalnim blagom, ali ih je takođe pozajmljivala drugim zemljama kao "diplomatsko sredstvo".

Međunarodna unija za zaštitu prirode (IUCN) već je 2016. godine skinula velike pande sa liste ugroženih vrsta i označila ih kao „ranjivu“ vrstu.

Kineski zvaničnici, međutim, osporili su tada tu odluku, ocenjujući da to može dovesti do slabljenja napora na očuvanju te vrste.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu