JAKO NEVREME SE SRUČILO NA REGION: Meštani u strahu zbog poplava i bujica
ZA razliku od Srbije, kojoj hladni front nije doneo značajnije padavine, čak je u većini predela ostalo i suvo, ali je prijatno osvežilo, vrlo obilne padavine zahvatile su naš region. Hladni front bio je dosta izraženiji istočnije od našeg područja.
Foto: Unsplash
Danas se premeštao preko Bugarske i Rumunije.
Vrlo obilne kiše i jaki pljuskovi sa grmljavinom zahvatili su istočni deo Rumunije i severoistočne predele Bugarske, kao i južne i centralne predele Moldavije.
Padavine su najobilnije na crnomorskoj obali Rumunije, gde se očekuje da padne između 50 i 100 litara kiše po kvadratnom metru, kao i na jugu Moldavije. Koliko je reč o ekstremno obilnim padavinama, govori podatak da su ove padavine koje u proseku padnu i za dva meseca u ovom delu godine.
Ponegde se očekuju poplave i bujice, navodi Đorđe Đurić u svojoj prognozi.
Padavine na ovom području praćene su i jakm vetrovima, uz visoke talase.
Na ovom području obilnih padavina biće i do kraja dana.
U toku srede talas obilnijih padavina premeštaće se preko Crnog mora.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DANAS SMENA SUNCA I OBLAKA, PONEGDE UZ POJAVU PLjUSKA: Dnevna temperatura do 30 stepeni, u Beogradu maksimalnih 29
06. 08. 2024. u 07:14 >> 07:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)