SPALJENO 10 TONA DROGE: Ulična vrednost narkotika 26 miliona evra
U ŽELEZARI Makstil u Skoplju danas je uništeno 10 tona raznih vrsta zaplenjene droge čija bi cena na crnom tržištu dostigla ukupnu vrednost od 26 miliona evra.
MUP
Ministar unutrašnjih poslova Severne Makedonije Oliver Spasovski rekao je da je spaljivanjem u električnoj peći Makstila danas uništeno 10 tona različitih vrsta opojih droga zaplenjenih do avgusta 2022, na osnovu pravosnažnih sudskih odluka u krivičnim postupcima kao i sudske odluke za njihovo uništenje.
Kako je precizirao, reč je o više od 8,2 tone marihuane, zatim oko 100 kilograma heroina, hašiša, kokaina, preko 1.000 biljki kanabisa, kao i 1,2 miliona komada psihotropnih supstanci.
-To predstavlja najveću uništenu količinu zaplenjene droge do sada, koja bi na crnom tržištu dostigla ukupnu vrednost od 26 miliona evra, istakao je Spasovski.
Droga je uništena u saradnji Ministarstva unutrašnjih poslova Severne Makedonije, Državne komisije za uništavanje opojnih droga, psihotropnih supstanci i prekursora i Agencije za upravljanje nekretninama.
Kurir.rs
BONUS VIDEO - DARKO ŠARIĆ: Od lisica do nanogice
Preporučujemo
HAPŠENjE U VLADIČINOM HANU: Pronađeno preko 56 kilograma kanabisa
05. 09. 2022. u 16:50
AKCIJA POLICIJE U PANČEVU: Optužen muškarac za držanje marihuane i ekstazija
05. 09. 2022. u 15:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)