"PREOTEO" TITULU BEČU: Austrijska prestonica više nije prva na listi gradova sa najboljim uslovima za život
Danska prestonica Kopenhagen preuzela je primat na listi svetskih gradova sa najboljim uslovima za život, na kojoj je Beč tri godine za redom bio prvi, pokazuje najnovije istraživanje.
Foto: pixabay
Do promene na vrhu ove liste britanskog Ekonomista došlo je posle niza godina, a sada je Kopenhagen dobio maksimalnih 100 poena kada je reč o stabilnosti, obrazovanju i infrastrukturi.
Danska prestonica prošle godine bila je druga na listi, a sada se na toj poziciji našao Beč.
Glavni grad Austrije deli drugo mesto sa švajcarskom prestonicom Cirihom. Slede ih Melburn u Australiji i još jedan švajcarski grad, Ženeva.
Globalni indeks uslova za život u gradovima za 2025., koji je sačinio istraživački i analitički centar grupacije Ekonomist, procenjuje 173 grada širom sveta, uzimajući u obzir 30 indikatora u različitim kategorijama, uključujući zdravstvenu negu, kulturu i životnu sredinu, prenosi Špigl.
Na listi su se među prvih deset gradova još našli Sidnej u Australiji, koji je zauzeo šestu poziciju, zatim japanska Osaka, Ouklend na Novom Zelandu, a tu je još jedan australijski grad Adelaid kao i Vankuver u Kanadi.
Ove godine među deset gradova sa najboljim uslovima za život nije se našao nijedan nemački grad, naveo je Špigl.
(Tanjug)
Preporučujemo
OVA ZEMLjA JE 9. PUT ZAREDOM PROGLAŠENA NAJSREĆNIJOM NA SVETU: U čemu je njihova tajna?
25. 03. 2026. u 20:00
NAJBOLjE GODINE ZA BRAK PREMA NAUCI: Sve pre toga može biti neizvesno
25. 03. 2026. u 18:00
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)