SUĐENJE BIVŠIM LIDERIMA TERORISTIČKE OVK: Novo ročište 15. septembra u Hagu
SPECIJALNI sud u Hagu je saopštio da je Sudsko veće II izdalo naredbu kojom je 15. septembar određen kao datum kada bi trebalo da počne iznošenje dokaza odbrane u slučaju bivših lidera terorističke OVK Hašima Tačija, Kadrija Veseljija, Jakupa Krasnićija i Redžepa Seljimija, koji su optuženi za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
Tači u Hagu
Datum će biti potvrđen na pripremnoj konferenciji za odbranu, koja će biti održana 19. avgusta 2025. godine, prenosi Reporteri.
"Veće je, takođe, izdalo dodatne naredbe u vezi sa aspektima poput revidiranih lista materijalnih dokaza i rokova za iznošenje dokaza", navodi Specijalni sud.
Timovi odbrane Hašima Tačija i Jakupa Krasnićija informisali su 16. jula Pretresno veće o svojoj nameri da izvode dokaze, dok su timovi odbrane Kadrija Veseljija i Redžepa Seljimija naveli da neće izvoditi dokaze, saopštila su Specijalizovana veća, preneo je Tanjug.
Suđenje bivšim vođama tzv. OVK počelo je 3. aprila 2023. godine, a tužioci su dokazni postupak okončali 15. aprila ove godine. Optužnica bivše vođe tzv. OVK tereti za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti počinjene u nelegalnim pritvorima tzv. OVK na KiM i u Albaniji.
Prema optužnici, Tači, Veselji, Seljimi i Krasnići su bili učesnici u udruženom zločinačkom poduhvatu, čiji je cilj bilo preuzimanje kontrole nad celim KiM nasiljem nad svima koje je OVK smatrala protivnicima.
Oni su u pritvoru u Hagu od hapšenja na KiM u novembru 2020. godine.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - Potraga za delovima tela kod Lazarevca
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)