MINISTAR ĐERLEK POSETIO SLOVENIJU: Dogovor o saradnji
TOKOM posete Sloveniji, ministar za ravnomerni regionalni razvoj Edin Đerlek obišao je poslovni inkubator Kovačnicu u Kranju, jedan od najznačajnijih projekata Gorenjske regionalne razvojne agencije, gde je sa direktorkom agencije Franjom Grabovšek Šmit razgovarao o saradnji.
Foto: Jutjub/Sandžak Media
Đerlek je pozvao predstavnike ove, ali i drugih slovenačkih agencija da posete Srbiju kako bi u direktnom kontaktu sa kolegama iz Srbije, pronašli zajedničke oblasti saradnje i razmenili iskustva naše dve zemlje u oblasti regionalnog razvoja, saopštilo je resorno ministarstvo.
Direktorka Gorenjske regionalne razvojne agencije istakla je da bi saradnja sa Srbijom, kroz konkretne zajedničke projekte dveju asocijacija, dala rezultate u pogledu rasta i razvoja naših regiona.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)