NEMAČKA KALKULIŠE: Novi planovi vlade u pogledu cena energenata
NEMAČKA vlada planira da dozvoli proizvođačima energenata da sledeće godine podignu cene samo ako objektivno pokažu da su opravdane, saopštilo je danas Ministarstvo ekonomije, negirajući izveštaje medija da je Berlin planirao da zabrani sva poskupljenja energenata za potrošače.
Foto: Profimedia
- Nije svako povećanje cena automatski nezakonito - rekao je portparol Ministarstva ekonomije, ali je i dodao da će se zabrana primenjivati na neopravdana poskupljenja, preneo je Rojters.
Proizvođači energenata u Nemačkoj moraju da dokažu da je povećanje cena koja planiraju opravdano, na primer, ako imaju veće troškove nabavke, dodalo je Ministarstvo.
Dnevnik "Bild" objavio je prethodno da vlada želi svim proizvođačima električne energije i snabdevačima gasa da zabrani povećanje cena sledeće godine.
Vlada je odobrila gornju granicu cena gasa i struje po ubrzanom postupku prošlog meseca u sklopu napora da reši rastuće račune za energente domaćinstva i preduzeća.
Preporučujemo
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (1)