EU POTUČENA U SOPSTVENOM DVORIŠTU: Svetski mediji izveštavaju o tome da u Srbiji počinje vakcinacija
EVROPSKA komisija planira da započne administriranje doza vakcina u nedelju, ali kada se radi o vakcinaciji, EU je potučena u sopstvenom dvorištu, jer su Švajcarska i Srbija započele taj proces pre nje, piše briselski Politiko.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Švajcarska je u sredu postala prva zemlja u kontinentalnoj Evropi koja je započela vakcinaciju vakcinom kompanija Bajontek/Fajzer, a prva ju je primila žena iz Lucerna stara 90 godina. Proteklog vikenda državni regulator izdao je uslovno odobrenje vakcine, a više od 100.000 doza vakcina stiglo je u zemlju u utorak.
Sledeća u redu je Srbija, zemlja kandidat za članstvo, koja je saopštila da će od četvrtka početi vakcinacija, a njen predsednik Aleksandar Vučić je istakao da je u zemlju stiglo prvih 5.000 vakcina i da će se javno vakcinisati i on i premijerka Ana Brnabić i članica Kriznog štaba Darija Kisić Tepavčević.
U Švajcarskoj prve vakcine primiće osetljive grupe ljudi, pre svega stariji od 75 godina i oni sa hroničnim bolestima, a zatim slede zdravstveni radnici, oni u bliskom kontaktu sa osetljivim grupama i oni koji žive u komunalnim naseljima.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (0)