BOJ NA I VIDOVDAN 635 GODINA KASNIJE: Dr Boris Stojkovski o srpskoj bici nad bitkama (VIDEO)
BUDUĆI da se ove godine obeležava 635 godina od Kosovske bitke, ovo je prilika da se dâ malo drugačija pa i nesvakidašnja analiza same bitke ali i onoga što je prolegomena za to, pre svega stanje u Srbiji i Turskoj, ali i analiza onoga što je ključno: šta se suštinski obeležava na Vidovdan i šta označava taj praznik - kaže dr Boris Stojkovski povodom svog osvrta o Vidovdanu.
Dr Boris Stojkovski /Foto KCNS
Kako se razvio kult kneza Lazara i njegove žrtve, kako se dalje razvijala kosovska legenda ili kosovski mitovi koji su iznedrili svetolazarevsku tradiciju i kosovski zavet – sve je to opsežna priča koja se začela nedugoposle Kosovske bitke kao njena geneza neprekinuta do danas -teme sz predavanja istoričara dr Borisa Stojkovskog „Kosovska bitka i Vidovdan – 635 godina kasnije” na Jutjub kanalu KCNS.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)