PRIŠTINA ZABRANJUJE RUSKE MEDIJE: Privremeno obustavljanje emitovanja ruskih programa
NEZAVISNA komisija za medije u Prištini privremeno će obustaviti ruske programe na kablovskim platformama na Kosovu, kazala je članica ove komisije Violeta Hiseni-Keljmendi i uputila apel da mediji budu "pažljivi" sa izveštavanjem o situaciji u Ukrajini, prenosi "Koha ditore".
Foto Tanjug
Hiseni-Keljmendi je odluku saveta opravdala, kako je rekla, "borbom protiv dezinformacija".
-Očigledno je da je takva odluka bila neophodna, s obzirom na napade koji su u toku i brojne izveštaje o ruskoj agresiji na Ukrajinu, rekla je ona.
Hiseni-Keljmendi je najavila da će narednih dana pratiti da li mediji sprovode odluke i uputstva kao deo politike protiv "lažnih vesti", prenelo je Kosovo onlajn.
-Očigledno je to situacija koja od nas kao regulatora zahteva da budemo mnogo pažljiviji prema sadržaju programa koji se odnosi na izveštavanje o ratu u Ukrajini. Zbog toga ćemo u narednim danima intenzivirati praćenje da li se sprovodi odluka da se ruski kanali uklone od distributivnih operatera, kazala je ona.
BONUS VIDEO: RUSI UŠLI U HARKOV: Oklopna vozila se probila u centar drugog najvećeg ukrajinskog grada
Preporučujemo
NAJNOVIJI SATELITSKI SNIMCI RUSKOG NAPREDOVANjA: Putinovi tenkovi na 65 km od Kijeva
27. 02. 2022. u 22:08
PUTIN NIKADA NIJE IZGUBIO RAT: Američki Njuzvik o ruskoj operaciji u Ukrajini
27. 02. 2022. u 01:32
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (1)