KORONA PRESEK: Pogledajte najnovije podatke o epidemiološkoj situaciji u Srbiji
KAKO pokazuje najnoviji korona presek, u Srbiji je zaraženo 124 osobe u poslednja 24 časa, od testiranih 8.287 ljudi.
Foto: V.N.
Na žalost, bitku sa koronom izgubilo je 8 pacijenata.
Na respiratorima se nalazi 24 pacijenata.
Budući da brojke u Srbiji nastavljaju da padaju, a danas bi trebalo da bude održana i sednica Kriznog štaba na kojoj se očekuje da se donese odluka o dodatnom popuštanju mera. Da li će biti dozvoljena organizacija matura, svadbi i drugih proslava i okupljanja, uz određene epidemiološke mere, znaće se pošto epidemiolozi usaglase svoje stavove.
Epidemiolog i član Kriznog štaba Branislav Tiodorović rekao je danas da je situacija sa kovidom je bolja nego što je bila, imaćemo još problema, a videćemo hoćemo li posle leta imati talas, možda blaži nego što je bio.
- Treba nam još dosta toga da bi postigli kolektivni imunitet. Dobro je što je kod mladih krenula vakcinacija - rekao je on.
Pedijatar, doktor Saša Milićević napominje da je vakcinacija dece izuzetno osetljiva tema, jer je dečiji organizam za razliku od odraslih, u fazi razvoja.
- Ispitivanja traju od samog početka, kada su počela ispitivanja i za nas. To je jedna osetljiva tema, opipljiva jer je dečiji organizam drugačiji, on je u razvoju, i treba uklopiti termine kada je najbolje da se to uradi - rekao je dr Milićević.
Preporučujemo
LONČAR UOČI SEDNICE KRIZNOG ŠTABA: Popuštanje koliko može, nećemo u korist svoje štete
14. 06. 2021. u 11:32
NA GRANICI KOLEKTIVNOG IMUNITETA: Tiodorović - Situacija bolja, ali imaćemo još problema
14. 06. 2021. u 10:30
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)