VAŽNA STUDIJA O GOJAZNOSTI: Indeks telesne mase značajan u razvoju bolesti
NOVA studija, sprovedena od strane istraživača kompanije deCODE Genetics, podružnice Amgena, i objavljena u uglednom časopisu Nature Communications, pruža dragocene uvide u to kako indeks telesne mase (BMI) utiče na rizik od brojnih bolesti povezanih sa gojaznošću.
Foto Shutterstock
Rezultati studije ukazuju da je BMI značajan faktor u razvoju mnogih bolesti koje su česte kod gojaznih osoba.
Na primer, za oboljenja poput masne bolesti jetre, intolerancije na glukozu i potrebe za zamenom kolena, genetska povezanost s ovim bolestima gotovo u potpunosti nestaje kada se uzme u obzir BMI.
To sugeriše da je gojaznost, mereno kroz BMI, glavni uzrok ovih zdravstvenih problema.
Međutim, kod drugih bolesti, poput dijabetesa tipa 2, srčane insuficijencije i moždanog udara, smanjenje BMI-a značajno smanjuje rizik, ali ga ne eliminiše u potpunosti.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)