POLITIČKI SAVET NOVE SRPSKE DEMOKRATIJE: Održana sednica u Podgorici
U PODGORICI je održana sednica Političkog saveta Nove srpske demokratije, kojom je predsedavao predsednik Političkog savjeta NSD, dr Budimir Aleksić.
Arhiva
Na sednici, kojoj je prisustvovao i predsednik NSD Andrija Mandić doneti su sledeći zaključci: Neophodno je što pre suspendovati Zakon o slobodi veroispovijesti.
Potom, buduća Vlada CG mora da potpiše Temeljni ugovor sa SPC, poput onoga potpisanog sa Rimokatoličkom crkvom.
Tek nakon tog čina treba pristupiti izradi novog zakona, iz koga će biti eliminisane sve tačke kojima se diskriminiše ne samo SPC nego i druge tradicionalne verske zajednice.
Drugo, da sve strane koje učestvuju u pregovorima o formiranju nove vlade ispoštuju izbornu volju građana.
Na osnovu rezultata izbora jasno je da su srpski narod i njegovi politički predstavnici, okupljeni u NSD i DF, dali ključni doprinos u rušenju višedecenijskog režima i da je, samim tim, potpuno očekivano da u novoj vlasti budu zastupljeni srazmerno tim rezultatima.
Politički savjet traži da lideri NSD i DF preuzmu odgovornost za upravljanje Crnom Gorom, i to od njih očekuju i svi glasači NSD i DF. Politički savet NSD okuplja brojne vodeće srpske intelektualce, koji su spremni da daju svoj puni doprinos razvoju i demokratizaciji Crne Gore.
Preporučujemo
KOVAČEVIĆ: Ko u naše ime, sad kad smo pobedili, može i hoće da od svega toga odustane?
22. 09. 2020. u 13:34
KLUB MLADIH OO NSD PLjEVLjA: Policija da objavi imena napadača na Islamsku zajednicu
25. 09. 2020. u 13:46
MANDIĆ: Od vremena kralja Aleksandra niko nije toliko učinio za nas kao Vučić
14. 09. 2020. u 08:19
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)