ZVONA POZDRAVILA ĐEDOVOG NASLEDNIKA: U Beranama radost nakon vesti o izboru episkopa Joanikija za novog mitropolita crnogorsko-primorskog
U BERANAMA, sedišu drevne Eparhije budimljansko-nikšićke, gde su se napeto iščekivale vesti iz beograda, odluka Sabra SPC ozboru episkopa Joanikija, dočekana je sa oduševljenjem.
Foto: M.S.
Oglasila su se zvona sa preko osamvekova stare lavre Nemanjića, manastira Đurđevi stupovi, sa Sabornog hrama Svetog Simeona Mirotočivog i svih svetinja u okolini, kao i celoj Eparhiji.
Foto: M.S.
Sveštenstvo i vernici sa osmesima na licu i radosti u srcu dočekali su vest koja je bila očekivana, ali, i sa setom jer, posle gotovo dve decenije boravka u gradu na Limu episkop Joanikije ''preseliće'' se na prestono Cetinje...
Epikop Joanikije ustoličen je na čelo Eparhije 4. avgusta 2002. godine u manastiru Đurđevi stupovi.
Preporučujemo
JOANIKIJE NOVI MITROPOLIT: Izabran novi poglavar crnogorsko primorski
29. 05. 2021. u 18:02
UMESTO JOANIKIJA: Episkop Metodije na čelu Eparhije budimljansko-nikšićke
29. 05. 2021. u 18:40
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)