VAKCINISANO 59,2 ODSTO PUNOLETNIH: Treću dozu primilo više od 245.000 građana

Б.Б.

18. 10. 2021. u 12:33

ZAKLjUČNO sa današnjim danom u prestonici je vakcinisano skoro 59,2 odsto punoletnog stanovništva, što je oko 822.000, a revakcinisano ih je oko 792.000.

ВАКЦИНИСАНО 59,2 ОДСТО ПУНОЛЕТНИХ: Трећу дозу примило више од 245.000 грађана

Foto Tanjug

Prema rečima Gorana Vesića, zamenika gradonačelnika, očekuje se da za četiri-pet dana bude oko 800 hiljada revakcinisanih, odnosno 57,05 odsto građana.

- Treću dozu primilo je više od 245.000, što je skoro 18 odsto - naveo je Vesić. - To znači da je Beograd ubedljivo najbolji region kada je reč o vakcinaciji. Da li je to dovoljno? Nije. Nama treba 75 odsto, možda i do osamdeset kako bismo bili zaštićeni, tako kažu lekari. Ne znam šta ljudima još treba da shvate da u bolnicama ima više od 80 odsto ljudi koji su nevakcinisani. Oni koji su vakcinisani imaju lakše oblike, sa retkim izuzecima.

Vesić se osvrnuo i na objave, čak kampanje po društvenim mrežama koje i te kako mogu da budu opasne.

- Svako ima pravo da odlučuje o svom životu, ali da ubeđujete druge, to je stvarno nešto neverovatno - kazao je Vesić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

„I JEDAN JE MNOGO“: Udruženje priređivača igara na sreću SPIS pokrenulo program edukacije mladih