Oporavak Šumahera nesiguran, cene lečenja ogromne

Novosti online

18. 02. 2015. u 12:52

Sedmostruki prvak formule jedan se i dalje oporavlja od povrede glave koju je zadobio na skijanju. I dalje ne može da govori ni da se kreće

Опоравак Шумахера несигуран, цене лечења огромне

Mihael Šumaher Foto: Arhiva VN

Sedmostruki prvak formule 1 se i dalje oporavlja od povrede glave koju je zadobio na skijanju. Međutim, kako navodi britanski "Ekspres", sve to ide previše sporo i šanse za potpuni oporavak su sve manje.
- Napredak je previše spor i dalje ne može da govori niti da se kreće, a nije ni potpuno svestan - navode Britanci.

Za njegovo lečenje je zadužen lekarski tim od čak 15 članova na čelu sa profesorom Žan-Fransoa Pajenom koji ga je i operisao.
- Ono što muči javnost još više muči njegovu familiju. Šanse za oporavak su nesigurne, sve teče sporo - kaže Piter Hamlin jedan od eksperata za povrede glave u sportu.

Upravo je on lečio boksera Majkla Votsona koji je imao velika oštećenja mozga posle nokauta u borbi sa Krisom Ajbankom 1991. godine.
- Ako pogledate stravične povrede glava kod ljudi, ne oporavi se svako, ali proces kod onih koji u tome uspeju traje godinama. Prvih nekoliko meseci se najviše priča o tome da li će uopšte ostati u životu, a kako vreme više prolazi to pitanje o preživljavanju prelazi u pitanje o kvalitetu života. Porodica i Šumaher su trenutno na pravom rolerkosteru - zaključio je Hamlin.

Kako navode, cene lečenja su ogromne i prestigle su cifru od 10 miliona dolara.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije