KOŠTA U DVODNEVNOJ POSETI SRBIJI: Ugostiće ga predsednik Vučić
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić ugostiće u Palati Srbija predsednika Evropskog saveta Antonija Koštu, koji boravi u zvaničnoj poseti Srbiji 12. i 13. maja, saopšteno je iz Predsedništva.
Foto: Shutterstock
Ceremonija svečanog dočeka sa vojnim počastima ispred Palate Srbija počeće sutra u 8.00 časova, a slede tet-a-tet razgovor predsednika Vučića i Košte, plenarni razgovori delegacija Republike Srbije i Evropske unije predvođenih predsednikom Vučićem i Koštom i potom izjave za medije Vučića i Košte.
Evropski savet ranije je saopštio da Košta dolazi u Beograd u okviru posete Zapadnom Balkanu, čiji je cilj potvrda posvećenosti Evropske unije regionu. Iz Evropskog saveta je najavljeno da će Košta naglasiti važnost daljeg jačanja obnovljenog zamaha u procesu proširenja i odnosa između EU i Zapadnog Balkana.
- Jačanje saradnje sa Zapadnim Balkanom je glavni politički prioritet za EU i za mene lično. Posećujem region kako bih sa liderima razgovarao o trajnim izazovima i pokazao da je EU spremna da pomogne. Postoji jasan zamah za proširenje, ali zamah zahteva posvećenost i sprovođenje - rekao je Košta uoči posete.
Predsednik Evropskog saveta će iz Beograda otputovati u Sarajevo, 14. maja će posetiti Podgoricu i Prištinu, a 15. maja Skoplje i Tiranu. Vučić i Košta su se prethodno sastali 25. marta u Briselu, na zajedničkoj radnoj večeri sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen, kao i 3. decembra prošle godine, dva dana nakon što je Košta stupio na funkciju.
(Tanjug)
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)