ZAŠTO KURTI PODRŽAVA PROTESTE U BEOGRADU? Najveća smetnja mu je predsednik Vučić
PETAR Petković, direktor Kancelarije za KiM istakao je da nikada tiranin i autokrata Aljbin Kurti ne može niti će razumeti šta znače odgovornost i demokratske vrednosti koje je svojom odlukom demonstrirao Miloš Vučević.
Foto: AP Photo/Visar Kryeziu/D. Milovanović/Jutjub/Around The World 4K
- Ali smo itekako dobro razumeli zašto Kurti podržava opozicione proteste u Beogradu i zašto su mu najveća smetnja predsednik Aleksandar Vučić, zajedno sa svojim najbližim saradnicima i naša Srpska lista kojoj je uzalud pokušao da zabrani učešće na izborima -saopštio je danas direktor Kancelarije za KiM Petar Petković dodajući da napadi Kurtija na Miloša Vučevića i Srbiju pokazuju ko mu je glavni neprijatelj.
Kurti prema Petkovićevim rečima podržava proteste jer se uzalud nada da nasiljem i ulicom može doći do promene vlasti u Beogradu, pa samim tim i do priznanja takozvanog Kosova.
- Ipak, imamo za Kurtija lošu vest - dok je predsednik Aleksandar Vučić na čelu Srbije, zvanični Beograd nikada neće priznati tzv. nezavisno Kosovo i to Kurti može samo da sanja, kao što sanja i takozvanu “veliku Albaniju” čijim zastavama tako strastveno maše na svojim mitinzima, ali na tome se sve i završava - navodi u saopštenju direktor Petković i dodaje da je sada jasno zašto Kurti ne napada ni Dragana Đilasa, ni Mariniku Tepić, ni Miloša Jovanovića, ni Borka Stefanovića i zašto podržava proteste, dok istovremeno upucava, hapsi, prebija i proteruje Srbe sa Kosova i Metohije.
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)