ŽAO MU „OGRANIČENOG NAPRETKA“: Gutereš pozvao Beograd i Pristinu na nastavak dijaloga

Tatjana Marković

15. 04. 2022. u 18:53

DIJALOG Beograda i Prištine, uz posredovanje Evropske unije, ostaje ključni okvir za normalizaciju odnosa i ohrabrujem obe strane da se konstruktivno angažuju ka postizanju konkretnih rezultata, naveo je generalni sekretar UN u šestomesečnom izveštaju o stanju na Kosovu i Metohiji.

ЖАО МУ „ОГРАНИЧЕНОГ НАПРЕТКА“: Гутереш позвао Београд и Пристину на наставак дијалога

Foto:; EPA

U izveštaju za period od 16. septembra prošle do 15. marta ove godine, generalni sekretar UN Antonio Gutereš izrazio je žaljenje što je u dijalogu Beograda i Prištine dosad postignut samo "ograničen napredak".

- Proces dijaloga i napori da se postigne normalizacija imaju punu i nesumnjivu podršku Ujedinjenih nacija - istakao je generalni sekretar UN, navodi se u dokumentu SB UN.

- U tom pogledu, zadržavanje otvorenog, transparentnog i inkluzivnog procesa je ključno kako bi se postigli održivi sporazumi - naveo je Gutereš, ohrabrivši Beograd i Prištinu da "obezbede značajno učešće širokog kruga učesnika" u procesu dijaloga.

O izveštaju generalnog sekretara Gutereša raspravljaće 20. aprila Savet bezbednosti UN.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (2)

OSETI SE IZOSTANAK VLAHOVIĆA: Juve se baš muči bez srpskog centarfora koji se neće skoro vratiti na teren