Nestle prodaje Fereru proizvodnju slatkiša u SAD za 2,8 milijardi dolara

Beta

16. 01. 2018. u 21:46

Švajcarska kompanija Nestle odlučila je da za oko 2,8 milijardi dolara proda svoju proizvodnju slatkiša u SAD italijanskom Fereru, koji će preuzeti poznate čokoladne brendove kao što su Kranč i Baterfinger

Нестле продаје Фереру производњу слаткиша у САД за 2,8 милијарди долара

Foto Tanjug, AP

Švajcarska kompanija Nestle odlučila je da za oko 2,8 milijardi dolara proda svoju proizvodnju slatkiša u SAD italijanskom Fereru, koji će preuzeti poznate čokoladne brendove kao što su Kranč i Baterfinger.

Nestle je letos nagovestio mogućnost te prodaje, pošto je kompanija odlučila da se posveti sektorima s većim rastom, kao što su nega kućnih ljubimaca, kafa i hrana za decu.

U septembru je švajcarski gigant objavio da je kupio većinski udeo u kompaniji Blu botl kofi koja proizvodi skupocenu kafu. U sastavu kompanije Nestle su i proizvođač hrane za ljubimce Purina, proizvođač noževa Gerber, kao i brend smrznute gotove hrane Stoufers.

Nestle je naveo da proizvodnja slatkiša čini oko tri odsto ukupne prodaje te kompanije u SAD.

Ferero bi krajem prvog tromesečja trebalo da preuzme taj sektor kompanije Nestle.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije