Novi bilans: U bombaškom napadu u Idlibu poginulo najmanje 25 osoba (VIDEO)
08. 01. 2018. u 11:43
U napadu automobilom-bombom u sirijskom gradu Idlib poginulo je najmanje 25 ljudi, a skoro stotinu je ranjeno, saopštili su danas novi bilans žrtava aktivisti i zdravstveni zvaničnici
Foto: Youtube Printskrin
Među poginulima su četvoro dece i 11 žena, rekli su predstavnici sirijske Civilne odbrane, organizacije poznate i kao "Beli šlemovi".
Pročitajte još: Desetine mrtvih u napadima u Siriji
Sirijska Opservatorija za ljudska prava sa sedištem u Velikoj Britaniji je medjutim saopštila da je bilans žrtava 34, uključujući 18 civila.
Aktivisti su rekli da je napad izveden u nedelju uveče na kancelariju ekstremističke grupe Adžnad el Kavkaz koju čine strani borci uglavnom iz regiona Kavkaza.
Pročitajte još: Samoubilački napad na sahrani u Avganistanu, više mrtvih
Idlib je glavni grad istoimene sirijske provincije koju kontroliše nekoliko pobunjeničkih frakcija, uključujući jednu organizaciju povezanu sa Al Kaidom.