Gradiće se auto-put Beograd - Sarajevo

Beta

23. 01. 2017. u 14:54

Ministarka Zorana Mihajlović razgovarala je sa kolegom iz Saveta ministara BiH Ismirom Juskom o projektu izgradnje auto-puta Beograd-Sarajevo i rekonstrukciji pruge između dve prestonice

Градиће се ауто-пут Београд - Сарајево

Ilustracija

Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Zorana Mihajlović razgovarala je danas sa ministrom komunikacija i transporta u Savetu ministara BiH Ismirom Juskom o projektu izgradnje auto-puta Beograd-Sarajevo i rekonstrukciji pruge između dve prestonice.

"Srbija i BiH su se saglasile da se auto-put Beograd-Sarajevo gradi, a u narednom periodu razgovoraćemo o detaljima realizacije, kao što su izrada prethodne studije izvodljivosti i načini finansiranja", rekla je Mihajlović, prenosi njeno ministarstvo.

Ministar Jusko je kazao da je taj projekat važan za ekonomski razvoj BiH i da bi u narednih mesec dana trebalo da bude poznata preliminarna trasa auto-puta na teritoriji BiH.

Mihajlovićeva i Jusko su se dogovorili da se u najkraćem roku formira zajednička radna grupa za projekat rekonstrukcije pruge Beograd-Sarajevo, koja će se baviti i pitanjem bržeg kretanja robe na železničkom graničnom prelazu između dve zemlje.

Dogovoreno je i formiranje zajedničke radne grupe za održavanje jedanaest mostova između Srbije i BIH.

Mihajlović i Jusko su razgovarali i o pripremi Sporazuma o izgradnji i uspostavljanju zajedničkog graničnog prelaza na mostu Ljubovija-Bratunac, o saradnji u vazdušnom saobraćaju i o saradnji dva ministarstva u suzbijanju sive ekonomije u drumskom prevozu putnika, navodi se u saopštenju.

Sastanak Mihajlović-Jusko jedan je u nizu tokom posete predsedavajućeg Saveta ministara BiH Denisa Zvizdića Srbiji.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)

Неко из масе

23.01.2017. 16:09

Једино уколико би тај аутопут ишао Београд - Шабац - Лозница - Зворник - Власеница - Хан Пијесак - Соколац - Пале - Источно Сарајево. У случају да се изабере траса преко Вишеграда, то би била катастрофа за мале градове на траси садашњег магистралног пута Београд - Сарајево. Имајте то у виду.

Чикириз

23.01.2017. 16:58

Па да завршимо прво онај до Тиране!Шта мислите?

Peki

24.01.2017. 08:51

I treba da se gradi. Ali urgentno je: zakrpite rupetine i jaruge na beogradskim ulicama ! Ovo je katastrofa !