OD PONEDELJKA ĆE RADITI SPECIJALISTIČKE AMBULANTE: Opšta bolnica u Kikindi vraća se na normalan režim rada
ZBOG manjeg broja pacijenata u fabrilnoj ambulanti, sa sumnjom na kovid, Opšta bolnica u Kikindi stekla je uslove da ponovo organizuje preglede ostalih pacijenata u specijalističkim ambulantama.
Foto: R.Š.
Na stari režim rada bolnica će vraća u ponedeljak, 1. februara, kada će lekari specijalisti početi da primaju pacijente koji imaju druge tegobe, a ne sumnju na korona virus.
- Rad febrilne ambulante od početka epidemije bio nam je orijentir za organizaciju lečenja. Pošto sada tamo dnevno imamo od četiri do deset pacijenata, smatramo da možemo da počnemo preglede i dijagnostiku pacijenata koji imaju druge bolesti, a ne kovid – potvrdio je medijima direktor bolnice dr Mirko Stojisavljević.
Na lečenju od koronavirusa u Opštoj bolnici u Kikindi trenutno je 12 pacijenata, među kojima je i petogodišnje dete. Ono je na Dečijem odeljenju, u dobrom je stanju i očekuje se njegov odlazak kući. Sedmoro pacijenata leči se na Internom, a četvoro na Infektivnom odeljenju i svi imaju srednje tešku kliničku sliku. Nijedan pacijent nije na respiratoru.
- Od početke epidemije u našoj ustanovi od kovida se lečilo ukupno 430 pacijenata. Još 26 uputili smo na lečenje u Klinički centar Vojvodine. Na respiratoru je do januara bilo 20 pacijenata – naveo je Stojisavljević.
Preporučujemo
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)