PRIRODNO BLAGO I POTENCIJAL SEČNJA I OKOLINE: Reka Tamiš pomaže razvoju turizma
KAD imaš reku u okolini, imaš neprocenjivu blagodet i potencijal da ponosno u goste pozoveš ljude koji vole netaknutu prirodu, predivne pejzaže i ukusnu domaću hranu, pripremljeni po tradicionalnim receptima, da razvijaš turizam i bogatu ponudu.
S, Mladenovski
Opština Sečanj, uz reku Tamiš, nedaleko od granice sa susednom Rumunijom, decenijama unazad sloveći kao mala i nerazvijena, na vreme je shvatila da upravo turizam može buti jedan od nosilaca ekonomskog razvoja i značajan izvor prihoda za brojna domaćinstva.
- Opština Sečanj, uz bogatu tradiciju i naviku negovanja običaja, ima svoj potencijal i brojnim aktivnostima ga na pravi način promoviše na brojnim sajmovima i raznim drugim turističkim manifestacijama - naglašava Miljana Milošević, diplomirani turizmolog i i direktorka Turističke organizacije opštine Sečanj u Banatu, uz napomenu da meštani desetak naseljenih mesta uz reku Tamiš, sve intenzivnije pokazuju interesovanje za uključivanje u aktivnosti iz domena turizma.
Da bi se promovisala domaća radinost, osmišljeno je i realizovano nekoliko manifestacija sa idejom promocije specifičnosti i izvornih vrednosti sredine.
- U saradnji sa uduženjima žena domaćica iz Boke, Krajišnika, Sečnja, Jaše, manifestacije Tamiški dani u Sečnju, Miholjski susreti sela, Foto Safari u mestu Jaša Tomić, postale su tradicionalne, sa velikim brojem turista i gostiju - dodaje Miljana Milošević, uz naglasak da se sjajna prilika ukazuje domaćoj radinosti i lokalnim udruženjima, da svoje rukotvorine promovišu u okviru izložbenog prostora na sajmovima i manifestacijama širom Srbije, uz promociju malih privatnih ribnjaka i velikog potencijala lovnog turizma.
Rekonstruisana zgrada Lovačkog doma u Sečnju, svojevrsna je meka lovaca iz nekoliko evropskih zemalja, koji su oduševljeni lovom u okolini Tamiša, a u narednoj godini planirana je izgradnja dodatnih smeštajnih kapaciteta.
- Jedan od naših strateških projekata, koji će svakako biti ponos Sečnja i okoline, je turističko sportsko rekreativna zona, u okviru koje će biti sportski tereni, za fudbal, košarku, rukomet, tenis, zatim kamp, plaža i vikend naselje kraj Tamiša - dodala je na kraju Miljana Milošević, uz srdačan poziv u Sečanj i njegovu blistavu, prirodnu i netaknutu okolinu.
Preporučujemo
ODLAZAK DOKTORA SVETE: Preminuo poznati kikindski pedijatar Svetozar Beleslin (FOTO)
25. 02. 2026. u 21:33
IZLOŽBA „BIT“ DUŠANKE MIK GLUMAC: Radovi vršačke umetnice u Galeriji Doma vojske
25. 02. 2026. u 18:39
SRCEM PIŠEM ĆIRILICU: Raspisan konkurs za učešće na 25. „Danima ćirilice“ u Bavaništu
25. 02. 2026. u 18:13
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)