ĆIRILICOM O ĆIRILICI: Pesnički konkurs vrnjačke biblioteke namenjen đacima
Narodna biblioteka „Dr Dušan Radić“ u Vrnjačkoj Banji raspisala je pesnički konkurs „Ćirilicom o ćirilici“ namenjen učenicima osnovnih i srednjih škola.
NB Dr Dušan Radić
Cilj ovog konkursa je da đaci kroz svoje poetske radove doprinesu očuvanju i zaštiti ćirilice, pisma koje je svedočanstvo postojanja našeg naroda, istorije i kulture.
Prema uslovima konkursa, svojim pesmama o tome zašto je ćirilica važna i zašto je značajno (o)čuvati je, mogu učestvovati svi osnovci i srednjoškolci, a njihovi radovi biće nagrađeni u tri uzrasne kategorije.
Potpisane radove neophodno je dostaviti do 10. aprila ove godine na adresu biblioteke - Vrnjačka 22, 36210 Vrnjačka Banja, Srbija ili na imejl adresu bibliotekadrradic@gmail.com.
Preporučujemo
OKRUŽNO TAKMIČENjE U PARAĆINU: Ćuprijski gimnazijalci pobedili u fudbalu
28. 02. 2026. u 13:03
OBUKA PLANINARA U PARAĆINU: Teorija u prostorijama „Javorka“, nastavak sutra na Grzi
28. 02. 2026. u 12:45
AMERIČKA VOJSKA PRIZNALA PRVE GUBITKE Tramp: Iran želi da pregovara, pristao sam na razgovor (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 18:45
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)