MARIJA PRVA DO ČASNOG KRSTA : Stotinu učesnika Bogojavljenskog plivanja u Sremskoj Kamenici
VEĆ drugu godinu za redom, studentkinja medicine Marija Stanić (20) iz Novog Sada, prva je preplivala razdaljinu od 33 metra metra Dunavom kod novosadskog prigradskog naselja Sremska Kamenica i danas ponovo postala pobednica tradicionalnog Bogojavljenskog takmičenja u znak sećanja na krštenje Isusa u reci Jordan.
Grad NS
-Uprkos činjenici da je voda veoma hladna,prevladao je divan osećaj zajedništva i uživanje u plivanju sa ostalim vernicima. Pobednik je danas svako ko je ušao u Dunav, jer plivanje za časni krst predstavlja simbol zdravlja, duhovnog i fizičkog, za nas i za sve ljude koji plove i koji će ploviti ovom rekom. - kazala je pobednica .
Grad NS
Plivanje za časni krst od 2014. godine organizuju Srpska pravoslavna crkva i Mesna zajednica Sremska Kamenica, uz podršku Rečne flotile Voske Srbije i novosadskog odreda Žandermerije.Posle liturgije održane u Hramu rođenja presvete Bogorodice, osveštani krst je spušten do Dunava, nadomak stadiona „Fruškogorac“, a zatim je sa broda Rečne flotile položen u reku. Takmičare je pozdravio zamenik gradonačelnika Novog Sada Igor Crnobarac.
Ovaj događaj svake godine okuplja sve veći broj ljudi vernika.Juče je plivalo 100 ljudi, među njima i četiri dame, pripadnici policije, vojske, raznih sportskih klubova, studenti, i pojedinaci, kojima je vera mnogo jača od hladne vode.Najstarijeg plivač bio je Đorđe Žikić, osamdesetogodišnjak.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)