KORONA SE VRATILA: U Kikindi ponovo radi febrilna ambulanta
ZBOG povećanog broja pacijenata pozitivnih na korona virus u Kikindi je ponovo, nakon dva i po meseca, počela da radi Ambulanta za febrilna stanja i respiratorne smetnje Doma zdravlja.
Foto: R. Šegrt
Kao i ranije, ambulanta radi u dvorištu Druge zdravstvene stanice, u Svetosavskoj ulici, pored Tehničke škole. Pacijente prima od 9 do 16 sati.
- Povećan broj pacijenata, koji imaju povišenu tempereturu, kijavicu, bol u grlu, malaksalost i glavobolju, imamo poslednje dve nedelje. Pojedini pacijenti imaju i osip po koži, curenje nosa i dijareju. Nakon pregleda pacijenta, lekar će odrediti kome će biti rađen test na kovid 19 – objasnila je Mira Pećanac, glavna sestra Doma zdravlja.
U Domu zdravlja, kao i u Opštoj bolnici, svi zapsoleni kao i pacijenti ponovo su obavezni da nose zaštitne hirurške maske.
Preporučujemo
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)