"OVDE STE UVEK DOBRODOŠLI I IMATE PRIJATELJE": Gradonačelnik Novog Sada ugostio decu s KiM (VIDEO)
DECA sa Kosova i Metohije, iz Orahovca i Velike Hoče, svoju petodnevnu posetu Novom Sadu upriličili su obilaskom Gradske kuće i prijemom kod gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića.
Foto: Printskrin/Instgaram/milandjuric_gradonacelnik
- Imali ste mnogo lepih aktivnosti. U subotu ste posetili sportski centar “Vujadin Boškov”, gde ste gledali utakmicu Vojvodina-Novi Pazar, u nedelju ste obišli Petrovaradinsku tvrđavu, njene katakombe i da ste bili na Jegričkoj, gde ste učili da pecate. Vi ste svi više odrasli u odnosu na svoje godine, da vas život u teškim uslovima u kojima odrastate naterao da brže ojačate za razliku od dece u našem gradu, koji imaju lakše uslove. U Novi Sad ste uvek dobrošli, imate prijatelje u njemu i nadam se da ćete se vraćati u njega. Juče, dok ste išli na tvrđavu, prešli ste jedan naš most, za sad ih imamo tri koji spajaju sremsku i bačku stranu. I dobićemo, vrlo brzo, tri nova mosta. Ono što treba da znamo je da su ljudi koji prave bolji život i okruženje za sve nas. Za te ljudske mostove je važno da imamo mir, toleranciju i bolji budemo bolji deo naše države za život. Vi ste ti ljudi koji će stvarati taj bolji život - rekao je gradonačelnik Đurić.
Srđan Kružević, direktor “Voda Vojvodine”, istakao je da mu je velika čast što je imao priliku da ugosti decu sa Kosova i Metohije.
- Želim vam da budete međusobno dobri drugari, jer to tamo gde vi živite znači mnogo više nego kod nas, da svoje ličnosti, porodice, drugove branite svojim znanjem i budete pametniji od svih ostalih. U nama imate prave prijatelje vas neće ostaviti bilo kakvom problemu s kojim se suočavate da budete u tome sami - naglasio je Kružević.
Leontina, devojčica iz Orahovca, kaže da je Novi Sad prelep grad i da su joj se najviše svidele znamenitosti iz centra.
- Uživali smo vozeći se katamaranom i pecajući. Mislim da ću se vratiti puna prelepih utisaka i prepričavati svima kakav je grad i njegovi ljudi. Volela bih da se vratim još puno puta - rekla je Leontina.
- Najviše mi se dopada sam centar grada. Kad završim osnovnu školu upišem ovde srednju školu i fakultet- rekao je Jovan Stanković, iz Orahovca, za NS Uživo.
BONUS VIDEO: DECU IZ RAVNICE UČI KAKO “RASTU” PLANINE: Nastavnik iz Kikinde napisao dve knjige iz geografije
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)