ĐOKOVIĆ POSLE POBEDE U PERTU: Australija je moje srećno mesto, sjajno je biti ovde

Časlav Vuković

31. 12. 2023. u 13:12

NOVAK Đoković na sjajan način je zatvorio 2023. godinu. Nole je ubedljivo pobedio Džidžena Džanga sa 6:3, 6:2. Srpski as je posle meča izneo viđenje istog.

ЂОКОВИЋ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ У ПЕРТУ: Аустралија је моје срећно место, сјајно је бити овде

Foto: EPA-EFE/RICHARD WAINWRIGHT

Nole je priznao da je "malo" zarđao u odnosu na poslednji takmičarski meč.

- Malo sam zarđao na početku. Van tempa i ritma u prvih 5-6 gemova, ali to je normalno. Kada niste igrali zvaničan meč posle mesec dana, potrebno je vreme da motori prorade. On je dobro servirao, nije imao šta da izgubi. Kada sam ga brejknuo, tada se psihološka prednost prebacila na moju stranu. Da dobijem u dva seta prvi meč u sezoni, uvek je dobro - rekao je Đoković.

Fantastičnu podršku sa tribina imao je najbolji teniser sveta.

- Naravno, sjajno je biti ponovo ovde u Pertu. Hvala svima što ste došli. Nova godina je za nekoliko sati, cenim to. Deset godina je prošlo od kako sam bio u Pertu. Ova Arena je jedna od najlepših u kojoj sam ikad igrao. Australija je moje srećno mesto. Nedostajalo mi je da igram u Pertu pred vama. Hvala što ste došli.

Priliku da Srbiji donese pobedu u meču protiv Kine imaće Olga Danilović koja igra protiv Kinven Dženg. Posle njenog meča ona i Novak će u miks dublu zajedno na teren.

- Pre nekoliko dana na treningu. Zapravo, od Olimpijskih igara u Tokiju. Olgu dobro poznajem. Nadam se da će pobediti. Ako ne, vraćamo se da završimo posao u miksu - zaključio je Đoković.

Podsetimo, Srbija u utorak 2. januara igra protiv Češke.

BONUS VIDEO: Navijači zvižde Novaku, ovo je njegova reakcija

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.

08. 12. 2025. u 15:15

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?