ŠPANCI ZADALI JOŠ JEDAN UDARAC SRBIJI: Miomir Kecmanović posle velike borbe poražen u Dejvis kupu

14. 09. 2022. u 22:07

ŠANSU da izjednači rezultat u duelu između Srbije i Španije u okviru Dejvis kupa imao je Miomir Kecmanović, koji je ukrstio rekete sa Rebertom Bautista-Agutom. Međutim, posle velike brobe i dva taj-brejka naš predstavnik poražen je rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 7:6.

ШПАНЦИ ЗАДАЛИ ЈОШ ЈЕДАН УДАРАЦ СРБИЈИ: Миомир Кецмановић после велике борбе поражен у Дејвис купу

Srpski teniser parirao je iskusnom Špancu, koji je i u poznim igračkim godinama, a 34 mu je, demonstrirao kakva je teniska klasa.

Bautista-Agut inače je 21 na ATP listi, a Miša je oružje u prvom setu položio nakon sat i 54 minuta igre tek, i to u nakon što je nesrećno prepustio taj-brejk protivniku rezultatom 7:5.

I u nastavku je Kemcanović bio ravnopravan protivnik,ozbiljan takmac, svi statistički parametri bili su gotovo izjednačeni, ali je Srbin dopustio protivniku dva brejka, dok je Španac jednom kiksnuo na svom, pa je dobio priliku da servira za vođstvo crvene furije od 2:0 u duelima protiv orlova.

Kecmanović se hrabro odbranio i izborio za taj-brejk, ali je u samoj završnici opet poklekao i dopustio trijumf rivalu.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu