KAKVA SRBIJA, MOĆNA! "Plava četa" razbila Portoriko

Александар Илић
Aleksandar Ilić

29. 08. 2022. u 19:01 >> 19:01

ODBOJKAŠI Srbije savladali su Portoriko u 2. kolu Svetskog prvenstva rezultatom 3:0 (26:24, 25:21, 25:16) u setovima.

КАКВА СРБИЈА, МОЋНА! Плава чета разбила Порторико

Srbija je odlično otvorila meč, tek u završnici prvog seta rivalu je dozvoljeno da se vrati u meč i na kraju ga odigra prvi set na razliku.

U drugom je viđena znatno angažovanija igra Srbije, osim serije od 4:0 sredinom seta rival za više nije imao snage.

Dva seta razlike, dali su izabranicima selektora Kolakovića prostora da treći set odigraju bez ikakvog pritiska, što se pozitivno odrazilo na rezultat.

Treći set osvojen je sa 25:16 i tako je Srbija došla do nove pobede.

U dosadašnjem toku Svetskog prvenstva, pored Portorika, Srbija je bila bolja i od Ukrajine sa 3:0 u setovima.

Naredni meč, Srbija igra 30. avgusta protiv selekcije Tunisa.

Tekst potpisa

SRBIJA - PORTORIKO - 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

TREĆI SET

25:16 - Srbija ima meč loptu nakon servis greške Rodrigeza, Lorens ne dozvoljava da se meč završi. Servis greškom rivala Srbija je upisala drugu pobedu

22:12 - Srbija grabi ka trijumfu. Nakon greške naše reprezentacije revanširali su se i Portorikanci.

19:10 - Racionalno igra Dušan Petković, koristi ponovo priliku iza rivala, a potom odličnom odbranom namešta loptu Ivoviću. Naterali su naši potom rivala na grešku za veliku prednost od devet poena.

14:7 Dva vezana poena dodao je Lopez, odgovorio je Marko ivović koji je pokušao preko bloka, na putu dole lopta je pogodila nekog iz redova rivala.

13:5 - Probao je Lisinac, bio je blokiran, ali rival nije imao rešenja za Dušana Petkovića koji odlično plasira loptu.

10:4 - Prekida Neves seriju Srbije, a Atanasijević nakon terora nad rivalom odlazi na klupu.

7:2 - Kakva igra Atanasijevića, za njegov servis nema rešenja, šesti as poen do sada, treći vezani.

4:2 - Dva vezana poena Lisinca, a potom i servis greška, vratio mu je Lorens koji nakon toga greši.

1:1 - Peti poen na meču Ivovića, a već u narednom napadu upecao se Petrić.

DRUGI SET 25:21

25:21 - Konačno, Petrić bez drame završava drugi set. Osim momenta u kojem je Srbija rivalu dozvolila da napravi seriju 4:0, ostatak seta Srbija je rešila rutinski.

24:20 - Nakon poena, pogrešio je Nieves. Neodbranivo, potom je usledio jak napad Lisinca za koji Portoriko nije imao odgovor. Set lopta za Srbiju

21:17 - Sedam od devet poena Atanasijević je postigao u drugom setu, rival za njega nema rešenja za sada.

19:14 - Nova serija Srbije, sada poentira Atanasijević, a potom ne prolazi Petrićev servis - poentira Rivera.

15:11 - Podraščanin vraća "orlovima dva poena prednosti, a onda Atanasijević vraća Molinu u mrežu. Usledio je novi blok Podraščanina, sada Portorikanci traže minut odmora.

11: 11 - pogrešio je Ivović na servisu i potom Nevesu sa dva dobra servisa dao je priliku da se potpuno vrati..

9:4 - Uspela je Srbija dobro da otvori drugi set, znatno bolje i požrtvovanije igraju "orlovi", ponovo je Vidal uspeo da prekine nalet naših momaka, a kada je bilo teško Jovović je  poentirao.

2:2 - Pogodio je Vidal liniju, klupa Srbije se nije slagala sa time, požrtvovano je potom odgovorio Aleksandar Atanasijević.

PRVI SET 26:24

26:24 - Marko Ivović je u pravom trenutku doneo novu set loptu Srbiji, snažno je plasirao loptu, a rival je šalje u aut. Vargas potom šalje loptu u aut, Srbija dobija prvi set.

24:24 - Srbija je imala dobru priliku da završi set, ali se sa time nisu složili rivali koji uspevaju preko Moline da odbrane još jednu set loptu.

24:22 - Molina je video loptu u polju, krenuo da se raduje, a sudija Muranaka se sa njim nije složio. Novi poen za Srbiju, Petrić servira za set. Odbranili su se Portorikanci preko Moline,

23:20 - Nije najspretnije Lisinac reagovao, ali je poentirao, odgovorio je potom na servis Molina. Portorikanac Molina se potom upecao, a Atanasijević Srbiju dovodi nadomak prvog seta.

20:19 - Prvi tajm-aut traži Kolaković nakon tri vezane greške Srbije.

18:16 - Poentirao je Petrić, uzvratio fantastičnim napadom Vargas, u narednom napadu nadovezao se Vidal, a već u narednom poenu greši i Vidal.

14:12 - Atanasijević je poslao servis brzine 120 kilometara na čas, uspeo je da prekine nalet rivala, potom se dobro brane "orlovi" a Nemanja Petrić dijagonalom pokreće novu seriju Srbije - 3:0.

13:12 - Lisinac greši u servisu, brani se potom Portoriko, blokom uspeva Vidal da vrati zaostatak na jedan poen.

11:7 Loš prijem Petrića, a potom i Vidal fantastičnim smečom vraća momentum Portorikancima.

10:5 - Sedam vezanih poena ima Srbija, Vargas je pokušao da pobegne od bloka i samo uspeo da izbaci loptu u aut.

8:5 - Dva odlična servisa Marka Podraščanina i

6:5 - Dva vezana poena dobili su Portorikanci i potom Ivović nakon greške Vargasa vraća Srbiju u egal, a nakon toga  as poenom donosi vođstvo Podraščanin

1:0 Duel je počeo, prvi servis imali su Portorikanci. Poen za Srbiju nakon dobre odbrane. Ipak

UOČI MEČA

"Plava četa" je dobro otvorila takmičenje u Katovicama i savladala Ukrajinu maksimalnim rezultatom.

Portoriko je u prvom kolu poražen od Tunisa sa 3:0.

Nakon Portorikanaca, naš tim očekuje duel sa Tunisom u poslednjoj rundi grupne faze.

Srpski reprezentativac Marko Ivović izjavio je da naš nacionalni tim mora da bude koncentrisan ako želi pobedu protiv Portorika u drugoj utakmici.

- Naša igra mora da bude na nivou, a oni šta urade kako god da bude. Mislim da naša grupa zahteva od nas da budemo koncentrisani na svaku utakmicu i mislim da će nam to doneti rezultat, rekao je Ivović.