SRBIJA PORAŽENA POSLE DRAME: Odbojkaši izgubili od Poljske u Krakovu

04. 09. 2021. u 23:46

ODBOJKAŠI Srbije doživeli su prvi poraz ne Evropskom prvenstvu. Oni su izgubili od Poljske sa 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14).

СРБИЈА ПОРАЖЕНА ПОСЛЕ ДРАМЕ: Одбојкаши изгубили од Пољске у Кракову

Sjajan meč odigran je u Krakovu. Izrbranici Slobodana Kovača su izgubili prvi set, ali su potom dobili naredna dva i činilo se da bi mogli da upišu treći trijumf na kontitentalnom takmičenju.

Početak četvrtog seta obeležila je servis serija Leona koji pravi prednost za Poljake 7:3. Usledio je odgovor Srbije, opet preko odličnog Ivovića koji je doveo utakmicu u egal 10:10!

Imali smo rezultatski neizvestan set, međutim Poljska pravi osetnu prednost pred kraj  i osvaja ga rezultatom 25:20.

U taj-brejku viđeno je dosta uzbuđenja. Srbija nije dobro otvorila taj deo meča. Protivnik naše reprezentacije je poveo sa 4:1. Uspeli su naši da se vrate dođu do 12:12, ali nisu imali snage u finišu i usledio je prvi neuspeh na prvenstvu Evrope.

U našoj ekipi najefikasniji je bio Marko Ivović sa 23 poena, pratio ga je Uroš Kovačević sa 19, dok su u redovima Poljske sjajni bili Bartoš Kurek sa 22 poena.