MITAR PALIKUĆA U ČETVRTFINALU PARAOLIMPIJSKIH IGARA: Sjajan dan za srpske stonotenisere u Tokiju
SRPSKI stonoteniseri na Paraolimpijskim igrama u Tokiju zabeležili su trijumfe u četiri od pet odigranih mečeva.
FOTO: S. B.
Dve pobede je ostvario Mitar Palikuća, Goran Perlić imao po pobedu i poraz, dok su uspešni bile Nada Matić i Ana Prvulović.
Palikuća je već obezbedio četvrtfinale u grupi C (klasa 5), pobedama nad Tomijem Urhogom i Maurom Depergolom.
Norvežanina je dobio nakon velike borbe u pet setova (12:10, 7:11, 11:8, 6:11, 11:8), dok je protivim Argentinca imao mnogo lakši posao – 11:8, 11:6, 11:7.
Goran Perlić (grupa C, klasa 2) je imao polovičan uspeh – prvo je izgubio od Čeol Jin Parka iz Južne Koreje sa 11:7, 11:4, 11:6, da bi se onda ispravio i protiv Meksikanca Viktora Eduarda Rejesa došao do trijumfa 3:2 u setovima.
Nada Matić je u Grupi E (klasa 4) bila pod imperativom pobede nakon poraza u prvom kolu, ali je odigrala impresivno i savladala Danijelu di Toro Lisu iz Australije, rezultatom 11:5, 11:8, 11:7.
Sjajan dan za srpsku delegaciju kompletirala je Ana Prvulović u grupi B (klasa 2), savladavši Čilčitparjak Butvansirinu sa Tajlanda, po setovima 11:6, 11:7, 11:5.
Preporučujemo
U TOKIO PO MEDALjE: Srpski stonoteniseri putuju na paraolimpijske igre
19. 08. 2021. u 19:28
EVROLIGA: Partizan bolji od Valensije, Panter "ruši" Zvezdu...
ZA danas vam je naša redakcija spremila nekoliko zanimljivih predloga iz Evrolige.
27. 03. 2026. u 10:30
SKANDAL: UEFA zabranila pravoslavlje, a satanizam je dozvoljen!
Najnovije vesti iz sveta sporta, tačnije fudbala, vezane su za FK Crvena zvezda, ali je i cela Srbija, pa i celo pravosavlje pogođeno odlukom evropske kuće fudbala, UEFA.
27. 03. 2026. u 15:15
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (2)