"ORLOVI", SREĆNO: Srbija danas dobija rivale na Svetskom prvenstvu u košarci
MUŠKA košarkaška reprezentacija Srbije saznaće danas imena protivnika u grupnoj fazi na Svetskom prvenstvu koje se održava u Japanu, Indoneziji i Filipinima od 25. avgusta do 10. septembra
FOTO: M. Vukadinović
Žreb za Mundobasket na programu je od 13.30 sati po srednjoevropskom vremenu u Manili.
Selekcija Srbije biće žrebana iz drugog šešira zajedno sa Francuskom, Slovenijom i Litvanijom, što znači da sa ove tri reprezentacije ne možemo da budemo u grupi.
Sigurno je i da naša reprezentacije neće igrati u grupi u Japanu, jer su Japanci izabrali Sloveniju kao zemlju koja će igrati u njihovoj grupi.
Dakle, izabranici selektora Svetislava Pešića će takmičenje u grupi igrati u Indoneziji ili na Filipinima, dok će završnica, odnosno eliminacione runde, biti održane u Manili.
Pored svečane ceremonije žreba, biće održani i radni sastanci vezani za procedure tokom Svetskog prvenstva, kojima će prisustvovati generlani sekretar KSS-a Zlatko Bolić i direktor reprezentacije Dragan Tarlać.
Šeširi za Mundobasket
Šešir 1: Filipini, Španija, SAD, Australija
Šešir 3: Grčka, Italija, Nemačka, Brazil
Šešir 4: Kanada, Venecuela, Crna Gora, Portoriko
Šešir 5: Iran, Dominikanska Republika, Finska, Novi Zeland
Šešir 6: Kina, Letonija, Meksiko, Gruzija
Šešir 7: Jordan, Japan, Angola, Obala Slonovače
Šešir 8: Liban, Egipat, Južni Sudan, Zelenortska ostrva
BONUS VIDEO: „KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014?
Preporučujemo
JUNAJTED RAZMIŠLjA O ANGAŽOVANjU SRBINA: Vlahović opcija za jači špic "đavola"
28. 04. 2023. u 20:56
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)