CRNOGORCI MENJAJU SELEKTORA: Radulović umesto Hadžibegića
NOVI selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore biće Miodrag Radulović, prenose podgoričke “Vijesti”.
Foto: N.Paraušić
Kako prenosi ovaj portal, Radulović je prihvatio poziv predsednika FSCG Dejana Savićevića da preuzme nacionalni tim, a verovatno će dobiti i podršku članova Izvršnog odbora.
Očekivalo se da će Faruk Hadžibegić dobiti novi ugovor jer se plasirao u B Ligu nacija, ali je ipak došlo do preokreta.
Crna Gora je do prvog mesta došla i zbog kikseva Luksemburga, koji je u dva međusobna meča pokazao više i imao bolji skor od Hadžibegićevog tima.
Radulović (53) je bio selektor omladinske reprezentacije Crne Gore od 2007. do 2010. godine, sa kojom je u prvom takmičarskom ciklusu došao do druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Vodio je zatim uzbekistanski Pahtakor, bio u štabu Dinama iz Moskve, osvojio je titulu sa ekipom Budućnosti 2012. godine.
Bio je onda u Kuvajtu, vodio je ekipe Kazme i Al Džahre, te kazahstanskog Atiraua.
Najveće uspjehe ostvario je kao selektor – četiri godine bio je na klupi reprezentacije Libana, sa kojom se plasirao na prvenstvo Azije, prvi put u istoriji te zemlje.
Vodio je Iran, bio je još trener iranskog Zob Ahana.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)