PANTELIĆ NEMA DILEMU: Želimo direktan plasman na SP, vodiće se borba između Srbije i Portugala
ZAMENIK predsednika Fudbalskog saveza Srbije, Marko Pantelić, prokomentarisao je žreb kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.
Foto: N.Paraušić
"Orlovi" se nalaze u grupi A, a protivnici će im biti Portugalija, Irska, Luksemburg i Azrebejdžan.
Prvoplasirana selekcija će se direktno plasirati na Mundijal, dok će druga to morati da učini preko baraža.
- Zadovoljni smo sa žrebom, želimo direktan plasman na Svetsko prvenstvo. Portugal nam je stari poznanik, već smo imali prilike da se sastajemo u kvalifikacijama. Sigurno da nas očekuju ponovo dve jake i veoma neizvesne, interesantne utakmice. Irce takođe dobro poznajemo, imaju svoj prepoznatljiv stil koji forsiraju decenijama. Luksemburg nam je bio rival u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope, selekcija koju dobro poznajemo. Sa Azerbejdžanom dugo nismo igrali, ali to je svakako jedan od rivala sa kojim želimo da ostvarimo maksimalan rezultat. Objektivno za prvo mesto vodiće se borba između selekcije Portugala i Srbije - rekao je Pantelić.
Podsetimo, kvalifikacije počinju u martu naredne godine i trebalo bi da traju do novembra.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
PRAVILA REKLA NE: Žreb ukrstio Srbiju sa tzv. Kosovom, od te utakmice neće biti ništa
07. 12. 2020. u 19:18
GAĆINOVIĆ: Moglo je da ode na obe strane, uslovi za igru su bili nenormalni
07. 12. 2020. u 18:21
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (4)