PARTIZAN U OSMINI FINALA KUPA: Nemanja Nikolić nije dozvolio iznenađenje

01. 11. 2023. u 15:19

FUDBALERI Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su pobedili Jedinstvo sa Uba sa 1:0.

ПАРТИЗАН У ОСМИНИ ФИНАЛА КУПА: Немања Николић није дозволио изненађење

Odlučio je Igor Duljaj da izmeša karte na ovoj utakmici, pa su se od startera na terenu od početka našli Ksander Severina i Kristijan Belić.

Nisu blistali crno-beli u prvom delu meča. Imali su bolje prilike, upravo preko Severine i levog beka Zlatana Šehovića, ali mreža domaćeg tima ostala je netaknuta.

Jedinstvo je uglavnom iz kontri pokušavalo da ugrozi rivala, bilo je nekoliko dobrih napada, no ništa toliko opasno da bi se Nemanja Stevanović stavio na muke.

Partizan je pojačao tempo u nastavku susreta i to mu se isplatilo. Po ko zna koji put je Nemanja Nikolić bio heroj. Igrao je od početka utakmice, a u 54. minutu iskoristio je dobar pas rezerviste Gajasa Zahida i levom nogom matirao Ivana Jovanovića.

JUNAK Nemanja Nikolić/FOTO: FK Partizan

Do kraja susreta promene rezultata nije bilo, iako su gosti imali još nekoliko dobrih prilika. Jedinstvo je pokušalo da izjednači, ali do toga nije došlo pa će u osmini finala Kupa Srbije igrati Partizan.

Podsetimo, ovo je crno-belima 11. vezana pobeda u svim takmičenjima i šesti uzastopni meč u kome nisu primili gol.

BONUS VIDEO: Selektor fudbalera Srbije Dragan Stojković uputio Novostima čestitku za 70. rođendan