REPREZENTATIVAC JAVNO PRIZNAO: ''Ja sam homoseksualac i ne želim to više da krijem''
Češki reprezentativac, Jakub Jankto, objavio je da je homoseksualac.
FOTO: EPA
Jankto je trenutno član Sparte iz Praga, na pozajmici je iz Hetafea, a u karijeri je još nastupao za Askoli, Udineze i Sampdoriju.
On je u video-snimku poručio sledeće:
– Kao svi drugi, imam svoju snagu i svoje slabosti, imam porodicu, prijatelje, imam posao koji radim najbolje što umem svih ovih godina, sa ozbiljnošću, profesionalnošću i strašću. Kao i svi drugi što rade. Ali takođe želim da živim svoj život u slobodi. Bez straha. Bez predrasuda. Bez nasilja. Ali sa ljubavlju. Ja sam homosekusalac i to više ne želim da krijem - rekao je fudbaler Sparte.
Za reprezentaciju Češke nastupio je 45 puta i postigao četiri pogotka.
BONUS VIDEO: Prvenac Aleksa Viga u Crvenoj zvezdi
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ĐOKOVIĆ DOSTIŽE RADNU TEMPERATURU: Domaći teniser mu ne bi smeo predstavljati problem u drugom kolu Rolan garosa
Novak Đoković konačno je upisao prvu pobedu na šljaci ove sezone i polako podiže formu pred najbitnije mečeve, današnji rival biće mu malo poznati Valentan Roje koji ne bi smeo predstavljati težak zadatak u drugom kolu Rolan garosa (15.00).
27. 05. 2026. u 07:20
ENGLESKA U ŠOKU: Kapiten Mančester junajteda se odrekao engleskog i uzeo RUSKO državljanstvo!
Najnovije vesti iz fudbala su pomalo neverovatne.
26. 05. 2026. u 19:49
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (1)